Telefon

+420 604 101 703

E-mail

recepce@wellnessnatura.cz

Provozní doba

Po - Pá: 14 - 21, So - Ne: 13 - 21

Užijte si dokonalý relax v moderním saunovém světě přímo v centru města Vrchlabí a přitom s výhledem na okolní kopce a řeku Labe.

Čeká na vás: vyhřátá finská sauna, solná saunová jeskyně, sauna s bylinnými esencemi, infra sauna, laconium s hvězdným nebem, relaxační vířivka, ochlazovací bazének, ledový džber pro odvážné, ledovač, kneippův chodník, vyhřívané lehátko a příjemná relaxační zóna s venkovní částí

Množství vyhřátých saun vždy přizpůsobujeme počtu návštěvníků, proto v méně obvyklé časy se může stát, že bude pro vás připraven pouze nutný výběr. Nicméně v případě zájmu o předehřátí vámi oblíbené sauny i v méně navštěvované časy, nás prosím předem kontaktujte a rádi vám vyjdeme vstříc a připravíme vám ji.

Finská sauna

Teplota mezi 85 – 95°C / Vlhkost vzduchu 3-12% RH
Pokud jste vyznavačem tradičního saunování, je pro vás finská sauna to pravé. Jedná se oklasickou saunu, původem z Finska, která je typická pro svou vysokou teplotu, nízkou vlhkost a dřevěný interiér. Má blahodárný vliv na upevňování zdraví a posilování imunity.

Solná sauna

Haloterapie, vdechování vzduchu se solnými částicemi. Spojení pozitivních účinků saunování se solí je známo právě jako Haloterapie. Teplota v solné sauně je nižší než v klasické, cca 40-55°C, s vlhkostí 15-30%. Díky relativně nízké teplotě i vlhkosti se v sauně dobře dýchá, proto je vhodná i pro začátečníky. Sůl je bohatá na velké množství minerálů (jod, brom, vápník, hořčík, železo, sodík, draslík,..), které se díky působení tepla uvolňují společně s anionty do ovzduší. Inhalace soli působí blahodárně na dýchací cesty, zmírňuje astma, čistí organismus a podporuje jeho detoxikaci. Zároveň se sůl ze vzduchu dostává do pokožky, kterou zjemňuje a změkčuje. Pobyt v solné sauně se tak zařazuje mezi přírodní léčebné metody.

Bylinná sauna

Bylinná sauna, neboli aromasauna, nabízí možnost užít si chvíle v sauně provoněné Vaší oblíbenou vůní. Klasické saunování je obohaceno o používání vonných olejů, nebo výparů z léčivých bylin. Bylinné esencem násobí účinky sauny, a saunování má pak větší relaxační účinek. V sauně je udržována relativně nízká teplota i vlhkost (45-80°C, 20-35%). Proto je vhodná i pro osoby, kterým se v klasické sauně špatně dýchá.

Infrasauna / infrakabina

Dřevěná kabina podobná sauně, která díky infra panelům prohřívá lidský organismus. Proceduru v infrakabině lze absolvovat před sportovní, rehabilitační či regenerační aktivitou, před kosmetickým ošetřením pleti nebo před pobytem v chladném prostředí.
Infrasauna umí uvolnit namožené svaly a uleví od bolesti zad. Úleva přichází také při ztuhlosti kloubů, výronu kotníku. Díky infrasauně se snadněji vyplavují toxické látky z těla a ovlivňuje se také redukce váhy. Pomáhá k načerpání nové energie, vylepší psychiku, zbavuje únavy a ovlivňuje i lepší hojení poranění, popálenin a ekzémů.

Vířivka pro 8 osob

Vířivé vany byly vždy určené hlavně pro léčbu revmatických onemocnění a byly využívány převážně v nemocnicích, soukromých léčebných domech a rehabilitačních centrech. Účinky hydromasáže se ale natolik osvědčily, že se výrobci rozhodli pro jejich rozšíření do wellness center.

Hydromasážní vířivé vany jsou skvělým prostředkem k regeneraci a uvolnění celého těla po náročném dni nebo sportovním výkonu. Hydromasážní terapie má blahodárné účinky na náš organismus, hloubkově ho prohřívá, zlepšuje krevní oběh a prospívá naší pokožce. Hydromasáž má zároveň pozitivní vliv na naši psychiku. 

Laconium / parní komora

Laconium je tedy suchá keramická sauna s nízkými teplotami okolo 45 °C, kde je sálavé teplo. V laconium je relativně nízká vlhkost vzduchu kolem 20 %. Suché laconium slouží hlavně k odpočinku. Suché a teplé laconium slouží k uvolnění svalů a kloubů, celkové relaxaci a zklidnění organismu. Při pobytu v laconiu dochází k odstraňování škodlivých látek a toxinů z těla, ale díky nižším teplotám, které jsou v laconium, ho mohou využívat i osoby s vysokým krevním tlakem nebo kardiovaskulárními chorobami, pro které klasická
sauna není vhodná. Laconium nezatěžuje krevní oběh a působí příznivě na imunitní systém a pozitivně proti různým onemocněním.

Kneippův chodník

Střídání teplé a studené vody pro Vaše zdraví. Nádoba se studenou a teplou vodou, na jehož dnu jsou umístěny drobné oblázky, které při chůzi masírují chodidla. Během procedury se pak střídavě procházíte v teplé a studené vodě. Díky oblázkům, dochází k prokrvení nohou a celkovému zlepšení oběhu. Zároveň střídání teplé a studené vody podporuje otužování, a
zlepšuje imunitu. Během procedury se tělem šíří vlna tepla, která pak pozitivně působí také na naši psychiku.

NATURA HERBAL SPA & WELLNESS

Naplánujte si návštěvu